Meb Oyunları

tarafından yazılmıştır.
75
Meb Oyunları

Çocukların vazgeçimezlerinde en baş sıradadır oyun oynamak ve çocuk gelişiminde büyük rol oynar bir çok oyun. Bu noktada milli eğitim bakanlığının çocukların zihinsel gelişimi açısından en faydalı oyunları bildirmektedir. Meb oyunları adı altında bulunan oyunlar kesinlikle faydalı olup çocuklar için hiçbir zararı olmamaktadır. Kimi strateji oyunlarını sever, kimi spor, kimi insan zeka oyunlarını severken, kimi aksiyon oyunlarının tutkulusudur. Hatta oyunlar çoğu zaman sadece çocukların değil büyüklerinde can sıkıntısından oyunlar oynadığına şahit olmuşuzdur yahut birebir yaşamışlığımız da olmuştur.

Bu noktada mebin yasaklamadığı oyunlar adlı listede yani kara listede olmayan oyunların belirli adresleri var. Bu sitedelerde mebin engelsiz oyunlarını bulup buralardan faydalanabiliyorsunuz. Bu oyunların bulunduğu sitelere okullarda da erişim izni mevcuttur, bu oyunları bizzat milli eğitim bakanlığının izinlerini çıkarıp çocukların beğenisine sunmuştur.

Google arama motoruna mebin engelsiz oyunları diye arama yaparak sizlerde en kaliteli ve meb tarafından izin verilmiş oyunları bu sitelerde bulabilirsiniz. Ama içlerinden birisi var ki, hepsinden farklı ve kullanımı kolay olan tasarımı ile kendisini ziyaretcilerine sevdiriyor. Benim de kardeşlerime tavsiye ettiğim site olan bu siteye sizlerinde girmenizi tavsiye ediyorum.