Benim Kişisel Blogum

Kişisel Özgün Bloguma Hoşgeldiniz.

Uğur

Ugur

Ugur

 

16 Ağustos 1989 yılında Istanbul`da doğdum. İlkokul 4. sınıfa kadar Mareşal Fevzi Çakmak İlk Öğretim Okulu`nda okudum ve sonrasında yeni okulumuza geçerek 8. sınıfa kadar Aksoy İlk Öğretim Okulu`nda okudum. Liseyi Esenler Ticaret Meslek Lisesi – Bilgisayar Programcılığı bölümününde okuyarak başarı ile bitirdim.
Hocaları ve okuldaki diğer öğrenciler tarafından tanınan ve kişiliğimin de etkisi ile sevilen de biriydim.
Sonrasında bir çok işyerinde çalıştım vs. derken 6 yıl sonra çok değerli hocam Prof. Dr. Sayın Ramazan KORKMAZ`ın bir konuşmasından etkilenerek üniversite okumaya karar verdim. Şuanda Ardahan Üniversitesi`nde Bilgisayar Programcılığı bölümünde okuyorum.
Bilgisayar ile ilk tanışmam 2001 senesinde oldu diye hatırlıyorum, ilk başlarda sadece IRC sohbet üzerine olan ilgim daha sonrasında web tasarım alanına kayarak kendimi bu yönde geliştirmem konusunda bir hayli yardımcı oldu. Bir süre sonra tamamı ile IRC ortamını bırakarak kendime amatör web siteler yaparak gelişim kat ediyordum.
Derken birde baktım ki domainler vs. havada uçuşuyor.. 🙂
Şuanda bir çok işimi kendim gördüğüm gibi bazı konulardada çevremdekilere yardımım dokunuyor. Çok iyi sayılmam ama çok da kötü sayılmam diyebileceğim bir bilgiye sahip olduğumu söyleyebilirim.
Bi tanısan sende çok seversin. 🙂

 

Uğur Adının Anlamı, Uğur isminin anlamı, Uğur Adının Yaygınlığı

1. İyilik, şans, talih, baht. Fırsat, tesadüf. 2. Kimi olaylarda görülen ve insana iyilik getirdiğine inanılan iyilik kaynağı. – İslam’da bu tür düşüncelere itibar edilmez.


Uğur Adının Yaygınlığı
UĞUR
Türkiye’de en çok kullanılan 32. isim (… 30. onur, 31. yusuf, 32. uğur, 33. can, 34. halil, …). Ülkemizde yaklaşık her 245 kişiden birinin adı UĞUR ve ismin yaygınlık oranı binde 4.07.

UĞUR adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 16-01-2011 04:35 itibariyle yaklaşık 302,025 kişinin isminin UĞUR olduğu ve UĞUR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 4838 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

UĞUR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4’ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400’den az sayıda UĞUR yaşadığını tahmin ediyoruz.

UĞUR Türkiye’nin en yaygın 32. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 32. ad ise Mary ismi. UĞUR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 30. Donald 31. Elizabeth 32. Mary 33. Douglas 34. Christopher isimleri de sayılabilir.
Google+ Profilim